top of page

Asus Laptop Sıvı Teması Temizliği

asus-laptop-sivi-temasi-temizligi.jpg

      Sıvı teması olan asus laptoplarda örneğin; laptop çay dökülmesi, su dökülmesi gibi sıvı temasının olduğu durumlarda cihazınızı hemen kapatmanız anakartın zarar görmemesi açısından oldukça önemlidir. Asus laptop sıvı teması temizliği için servisimizde ultrasonik temizleyici cihaz ile anakartları hemen dökülen sıvıdan temizliyor, gözle görülemeyecek türden oluşan entegrelerin altındaki oksitlerin temizlenmesini titizlikle yapıyoruz. Yapılan işlemlerden sonra tüm sıvıdan arındırılmış anakartlar için uzman teknisyenler gerekli incelemeleri yapıp, arızalı duurmda olan entegre ve parçalar için onarım gerçekleştirmektedir. Asus laptop anakart tamiri için teknik servisimizde tüm teknolojik donanımlara sahip durumdayız.

Asus Laptop Anakart Sıvı Teması Çözümü

    Sıvı teması yaşadığınız asus laptoplar için servisimizde en hızlı çözümleri sunmaktayız. Sıvı dökülen asus laptoplar için aslında ilk bozulan parçalar klavyeler olmaktadır. Servisimizde sıvı temasına mağdur kalmış cihazlarda anakart çalışır hale getirildikten sonra ekstra klavye değişimi için de hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Laptop Sıvı Teması Sonrası Yapılacaklar

asus-laptop-sivi-temasi-cozumleri-ankara

    Laptop bilgisayarınıza sıvı dökülmesi sonrası yapacaklarınızı sizlere anlatmak istedik. Öncelikle dökülen sıvı su harici asitli bir şey ise bu durum oksitlenmeyi hızlandıracaktır. Yapmanız gerekenler;

  • Laptop bilgisayarınızı sıvı teması sonrası kapatın.

  • Laptopun bataryası çıkartılabiliyorsa onu çıkartınız.

  • Kuruması için sıvı klavye üzerinde döküldüyse tam tersi ve açık halde ters çevirip ortalama 2-6 saat bekletin.

  • Ardından cihazı açmadan saç kurulma makinesi ile soğuk hava verecek şekilde fan çıkışlarından kurutunuz.

  • Daha sonra cihazı açmadan/çalıştırmadan direkt olarak Asus teknik servisi merkezine ulaşarak teknik destek alın. Bundan sonraki işlemler için anakartın profesyonel olarak temizlenip varsa zarar gören entegreler için analiz yapmak gerekecektir. Çok uzun süre bekletilmiş sıvı temaslı cihazlar anakartta oksitlenme yaratacağı gibi daha büyük sorunlara yol açabilir.

bottom of page