top of page
  • Yazarın fotoğrafıAnkara Asus Servisi

Asus Laptop Fan Temizliği ve Bakım

Güncelleme tarihi: 25 Oca 2021Asus Laptop Servisi
Asus Servisi Ankara - Laptop Fan Temizliği ve Bakımı

Asus Laptop Bakımı Nasıl Yapılır ?


Merhaba,

Asus Servisi olarak sürekli müşterilerimizden gelen yoğun arıza ve bakımlar hakkındaki bilgilerimizi sizinle paylaşmak için yazılar paylaşıyoruz. Bu yazımızda sizlere Asus laptop fan temizliği, Asus laptop bakımı nasıl olur ? Laptop fan temizliği ve bakım nedir ? gibi soruların cevaplarını vereceğiz.


Ankara Asus Servisi olarak servisimize gelen asus laptopların yazılımsal ve donanımsal bakımlarını aynı gün içinde yapmaktayız. Peki nedir bu bakımlar ?

Öncelikle her zaman dikkat ettiğimiz hususlardan birisi müşterilerimizin kişisel dosyalarının korunması diyebiliriz. Çünkü arızalanmış veya arızalanmadan direkt bakıma gelen bilgisayarlarda öncelikle harddisk sökülmekte ve işlemlere böyle başlanmaktadır. Asus laptop veri kurtarma hizmetlerimizde de kişisel verilerinizin korunmasında oldukça titiz çalışmaktayız. Kişisel dosya ve bilgilerin güvenliği sağlandıktan sonra windows yani işletim sisteminizi yenileme kısaca format atılmakta ve tekrar bilgisayar güncel yazılımları kurulmaktadır. Gerekli driverler kurulur ve güncellemeler yapıldıktan sonra standart ihtiyaca yönelik office serisi yazılımlar ve laptop özelliklerinize en uygun antivirüs yazılımı bilgisayarınıza yüklenmektedir.


Asus Laptop Fan Temizliği ve Donanımsal Bakım


Tüm yazılımsal işlemler bittikten sonra donanımsal temizlik için laptop açılmakta ve parçalar detaylı olarak temizlenmektedir. Çünkü birçok kullanıcı bilgisayarları için uzun sürelerde bakım ve temizlik yaptırmamaktadır. Bu çok basit bir işlem gibi gözükse de uzun süre bakımsız ve içi kirlenmiş durumda olan laptoplarda elektriksel arızaların oluşması, laptop fazla ısınması gibi problemlerin oluşması muhtemeldir. Dolaylı yoldan ısınan laptoplarda asus ekran kartı veya asus anakart zarar görmek için çok savunmasız durumdadır. Fanların yeterli soğutmayı sağlayamaması, hava kanallarının tıkanması ve içeride birken sıcak havanın dışarı atılmaması durumunda laptop fazla ısınır ve yükselen Cpu sıcaklığı ile kapanma sorunları ortaya çıkar.


Asus Laptop Donanımsal Temizlik İşlemleri ;

  • Laptop fan temizliği

  • Hava çıkış kanallarının temizlenmesi

  • İşlemci solüsyon sıvısının kontrolü ve yenilenmesi

  • Ekran kartı fanlarının temizliği

  • Bakım öncesi ve sonrası ısı testi

  • Bakım sonrası cpu/performans testi

  • Laptop güç kaynağı testi
460 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page