top of page
  • Yazarın fotoğrafıAnkara Asus Servisi

Asus Laptop Genel Sorunlar

Güncelleme tarihi: 9 Oca 2019

Merhabalar,

Bu yazımızda özellikle müşterilerimizin asus laptop ve notebooklar hakkındaki genel sorunları hakkında bilgi vereceğiz. Öncelikle günümüz teknoloji dünyası hızla gelişmekte ve her gün farklı model, farklı marka bilgisayar ve laptoplar piyasada bulunmaktadır. Bu gelişen pazarda en çok tercih edilen laptop markalarından olan asus laptoplar her elektronik ürün gibi belirli sürelerden sonra bakıma ihtiyaç duymaktadır.

Asus ve diğer birçok marka laptop için genel sorunların çıkış sebebi kullanıcı hatası gibi gözükse de bunların bazıları donanımsal sorunlar da olabilmektedir. Örneğin ; kullandığınız asus laptop için ekran kırılması sonucu garanti kapsamına dahil olmamakta ve yetkili servis size bu konuda garanti kapsamında destek vermemektedir. Maalesef iş ve günlük bilgisayar ihtiyaçlarınızda sürekli yanınızda taşıdığınız laptopların ekranları bu konuda çok fazla dayanıklı değildir. Özellikle düşme, çarpma gibi durumlarda Lcd ve Led ekrana sahip laptoplarınızın ekranları bozulmakta veya çatlamaktadır. Bu tür durumlarda müşterilerimiz için bizde en hızlı çözümler üretmek adına çalışmaktayız.Ankara asus servisi merkezimizde asus laptop ekran değişimi için sizlere en uygun fiyatta ve laptop bilgisayarınız için en uygun olan model ekranları seçmekteyiz. Yaptığımız bütün servis hizmetleri garantili ve faturalı olmakla birlikte tamamen müşterilerimizin mağduriyetinin önüne geçmiş bulunmaktayız.

Asus marka laptoplarda performans/hız için yapılacaklar nelerdir ? sorusunun cevabı yine ekran kartlarına ve ram bellekler üzerinde yoğunlaşmakta. Müşterilerimizin daha önceden almış ve hala kullanıyor olduğu laptopların zamanla güncellenen uygulamalar, işletim sistemindeki güncellemeler doğrultusunda bilgisayarlar yavaşlamaktadır. Bu tür durumlarda ekran kartı değişimi ve tamiri servisimizde garantili olarak yapılmakta ve ihtiyacınıza yönelik en uygun fiyat ve performansa sahip ekran kartı seçimi uzman teknisyenlerimiz tarafından yapılmaktadır.

Asus laptop ve notebooklarda yine çok fazla yaşanan problemlerin başında işletim sistemi sorunları, mavi ekran ve bazı yazılım sorunları gelmektedir. Bu tür durumlarda servisimizde bütün yazılımsal ve donanımsal sorunlarınıza çözüm üretmek için çalışıyoruz. Yaşadığınız yazılımsal sorunlar için veri kurtarma işlemleri yaparak önemli dosyalarınıza zarar gelmesini önlüyoruz. Birçok kullanıcımız yaşadığı sorunlardan dolayı açılmayan laptoplar da verilerin silinecek olmasından korkmaktadır. Bu sebeple servisimizde işlem gören cihazlar için önce veri güvenliğini sağlayıp daha sonra problemleri çözmeye yönelik çalışmaktayız. Bu tür durumlarda en son çare asus laptop harddisk değişimi olsa dahi servisimizde özel dosya ve verileriniz güvende kalır. Uzun zaman önce aldığınız laptop için yetersiz gelen hafıza, kapasite gibi sorunlarda da yine müşterilerimiz için ihtiyaçlara yönelik kapasitede mevcut harddisk-hdd çeşitlerimiz sürekli bulunmaktadır. Çünkü özel verilerinizin korunması ve depolanmasında bilgisayarlarınızdaki harddisk(hafıza) boyutu büyük önem taşır.


Asus laptop genel sorunları
Ankara asus Servisi

21 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page